Ako liečiť opakujúcu sa nádchu u prváčky?

Zodpovedané
14. nov 2021

Dobrý deň,

dcéra chodí od septembra do prvého ročníka. Bola zdravá tri týždne a potom mala nádchu. Odvtedy je 7 - 10 dní v poriadku, potom je chorá. Nikdy nemá teplotu.

Začína to odrhávaním, potom prejde do suchého dráždivého kašľa. Následne má plné dutiny a sople nejdú odsať. K uvoľneniu prichádza na 3. - 4. deň choroby. Zvyčajne to končí zachrípnutým hlasom. Opakuje sa to už 3-4x od začiatku školského roka.

Na začiatku dostáva Sinupret, na uvoľnenie nosa Olynth HA. Teploty nikdy nemá, ale veľa kýcha. Pri suchom dráždivom kašli dávame Stoptussin, pri zachrípnutí kalciový sirup.

Dcéra je alergička sledovaná u alergológa. Celý rok berie Aerius, vyplachujeme nos kanvičkou, sprej do nosa Nasofan. Teraz druhý mesiac skúšame Probio sprej do nosa.

Môže sa tento sprej počas nádchy užívať?

Užíva vitamín D, plus vitamíny na podporu imunity.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

nepoznám Probio sprej do nosa, ale mám dobrú skúsenosť s Rinogerminou. To sú tiež nosné probiotiká. Túto kúru odporúčam, ideálne začať mimo nádchy. Inak robíte všetko správne, konvička preventívne, liečba dcérky. Všetko je správne a vysoko efektívne.

Takéto virózy horných dýchacích ciest sú nepríjemné. Užívate aj lieky na podporu imunity, niet čo dodať. Neviem aké máte bytové podmienky. V byte by nemuselo byť viac ako 22 stupňov. A učiť dcérku poriadnej hygiene rúk, aby nedochádzalo k infekciám.

Rinogermina sprej do nosa

Rinogermina sprej do nosa je prvé probiotikum do nosa. Ideálny čas na regeneráciu sliznice a vybudovanie bio-bariéry sú 3 mesiace. Vzhľadom na uvedené sa odporúča trojmesačná kúra.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas