Ako liečiť nočné vysoké teploty?

Zodpovedané
31. dec 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom horúčky u dieťaťa. S malým sme boli na pohotovosti v sobotu okolo 17. hodiny večer. Službu mala naša obvodná lekárka a skonštatovala, že syn má chrípku. Vraj jej je teraz veľmi veľa a je sprevádzaná veľmi vysokými teplotami. Vraj sme na začiatku. Syn užíva len Mucosolvan od kašľa a sirupy od teploty.

Dnes je pondelok a teploty zatiaľ neustupujú. Cez deň to nie je také vážne. Teplota buď nie je, alebo nie je moc vysoká (okolo 38,5 °C). V noci sa trápime s horúčkou aj 40,3 °C a dávam mu sirup a zábaly, ovlažujem telo špongiou.

K doktorke sme dnes zatiaľ nešli, malý po celej noci konečne zaspal.

Je tento stav podľa Vás normálny a začne to ustupovať?

Som v 9. mesiaci a za 20 dní rodím a nechcem sa na pohotovosti nakaziť.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak teploty sú iba v noci, prípadne iba 1x cez deň, tak je nepravdepodobné, že by išlo o niečo bakteriálne (to by boli teploty častejšie - každé 4 - 6 hodín) a teda, že by bola potrebná iná liečba, akú ste dostali.

Teplotu znižujte. Nech má synček pokojový režim, dávajte mu dostatok tekutín.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas