Ako liečiť neprechadzajúci sopeľ u 6 mesačného dieťaťa?

Zodpovedané
4. okt 2021

Dobrý deň,

6 mesačný synček má soplíky. Dávame mu morskú vodu, potom odsajeme. Dávame Nasivin kvapky 0.01. Doktorka mu predpísala antibiotiká Sumamed nakoľko mu soplíky zatekajú a v noci kašle až dusivým kašľom. Ďalej dávame Sinupret a Fenistil kvapky - všetko na odporúčanie lekárky. Lenže už dva týždne to neprechádza a už sa bojím odsávať, aby som mu neporušila sliznicu.

Máte nejaké rady ako mu môžem pomôcť?

Je ešte viac-menej kojený a nedá sa mu ani papať s plným nosom.

Ďakujem

Dobrý deň,

chce to čas, niekedy to trvá dlhšie. Viem je to veľmi nepríjemné najmä u dojčených detí, ktoré nevedia papať.

Ešte sú fajn inhalácie morskej vody, môžete skúsiť kúpiť inhalátor a priložiť mu 3x denne po 10 minút. V noci by som ho nateraz vykladala na jemný vankúšik, aby hlieny nezatekali toľko a jeho nenútilo toľko na kašeľ. Plus nekúriť, radšej dať pod pyžamko body a pred spánkom dobre vyvetrať.

Inak máte všetko. Sliznicu mu odsávaním neporušíte, ak je potrebné a robíte ho správne (odsávate vždy iba po aplikácii morskej vody, priložíte odsávačku iba na okraj nošteka nie priamo do dierky).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas