Ako liečiť nepravidelný pulz u 5 ročného dieťaťa?

Zodpovedané
16. júl 2019

Dobrý deň,

mojej 5 ročnej dcérke som zo zvedavosti odmerala pulz. Zistila som, že ho má veľmi nepravidelný. Raz srdiečko bilo príliš rýchlo, potom spomalilo a opäť rýchlo
Je to veľmi nepravidelné a mení akoby rytmus. Problémy nemá žiadne. Je to živé a hravé dieťa. Chorá často nebýva.
Určite pôjdem s tým k doktorke, keďže srdiečko jej bije nepravidelne stále.

Pulz má okolo 60 - 65 v pokoji.

Môže ísť o závažný problém?

Ako mám postupovať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť o "obyčajnú" respiračnú arytmiu. Tá je spôsobená nádychom a výdychom, ale aj iný typ arytmie, ktorý odhalí odborné lekárske vyšetrenie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas