Ako liečiť mliečnu chrastu u trojmesačného syna?

Zodpovedané
27. máj 2020

Dobrý deň,

mám trojmesačného syna, ktorý má dosť škaredú mliečnu chrastu. Minula som už celý krém od Biodermy. 1/3 hlavy je už ok, zvyšok sa zhoršil. Možno po vyčesaní to bolo pár dni lepšie a potom sa to zase zhoršilo.

Keď som toto riešila kedysi pri dcérke (už má 5 rokov), tak jej pomohla kyselina salicilová. Tak som si ju vypýtala od doktorky aj pre syna. Zabudla som sa však spýtať, ako sa aplikuje a už si to po toľkých rokoch nepamätám.

Aký čas pred kúpaním ju mám naniesť?

Mám ju aplikovať pomocou vatového tampónu?

Môžem to dávať synovi každý deň?

Môžem mu to dať aj na obočie?

Doktorka mi povedala len toľko, že nemám ešte vyčesať. Aspoň nie v strede, kde je fontanela.

Ďakujem

Dobrý deň,

kyselina salicylová sa aplikuje na mliečnu chrastičku, kde ju necháte pôsobiť pokojne aj 4-5 hodín, potom vyčešete hrebienkom a dcérku okúpete.

Je to asi najúčinnejšia forma odstránenia seborey. Aplikácia každý deň nebude potrebná, už po prvej aplikácii mliečnu chrastičku určite vyčešete, ale ak tam budú pokojne aj na ďalší deň, prípadne kedy bude treba, tak sa dáva tak - podľa potreby.

Môžete dať aj na obočie, ale tu dávajte pozor aby si ju nevtrel do očka, takže do obočia iba na kratší čas, ktorý ho máte pod dohľadom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas