Ako liečiť laryngitídu v lete?

Zodpovedané
3. júl 2022

Dobrý deň,

potrebujem poradiť ohľadom laryngitídy. Máme to už asi tretíkrát. Malý, 20 mesiacov, poobede vstal a zakašlal presne laryngitídovo. Podala som už 2krát Fenistil kvapky, 1krát teraz pred spaním calciový sirup ale už sme aj inhalovali.

V noci ak nastane problém podať celý čapík Prednison?

A po akú dobu zaberie?

Keďže je leto a s tým studeným vzduchom bude problém, akurát tak postaviť k mrazničke.

Ďakujem za radu.

Dobrý deň,

áno, inhalovať pri mrazničke a chladničke, upokojiť synčeka a podať čipok a čakať 10 min na efekt. Inhalovať preventívne 3x denne. Skúsiť vyvetrať dobre pred spaním, dať vlažnejšiu spršku...

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas