Ako liečiť laryngitídu u štvormesačného dieťaťa?

Zodpovedané
9. apr 2022

Dobrý deň,

môj štvormesačný syn má laryngitídu. Doktorka mu dala Mucosolvan sirup, Nasivin do nošteka. Ten mám striedať s Quixx. Vitamínoterapia B,C,D. Dostal 2x čapík Hydrocortison. Máme podloženú postieľku. Často mu teraz vetrám priestor, kde sa nachádza, plus sme veľa na čerstvom vzduchu.

Syn ešte stále chrčí. Kašeľ nemá dusivý. Skôr by som povedala, že od toho Mucosolvanu vykašliava. Keď niekedy chrčí, tak by si potreboval odkašlať.

Ako namotivovať štvormesačné dieťa, aby si odkašlalo?

Ako mu môžem pomôcť?

Koľko môže laryngitída trvať?

Ďakujem

Dobrý deň,

takéto dieťatko sa nedá motivovať k odkašlaniu. Môžete ho dávať na brušku a trošku tak vyklepkávať chrbátik. Quixx hádam nie je hypertonický. Ak áno, zmeňte ho na izotonický roztok typu Aliamare a ten používajte aj 5x denne. Nasivin by som nechala len na čas pred spánkom.

Laryngitída je vírusové ochorenie, ktorého trvanie je spravidla 5-7 dní. Niektoré symptómy (kašeľ, sopel) môžu pretrvávať do 2 týždňov.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas