Ako liečiť kožný problém u trojmesačného bábätka?

Zodpovedané
27. sep 2021

Dobrý deň,

môj trojmesačný synček má na krku takú ako keby ranku, chrastičku. Už sme mali od lekárky Framykoin. Za týždeň vôbec nepomohol. Potom Imazol krémpastu. Tá trošku pomohla. Ďalej 5 dní Imacort a ten zabral. Ako som ho vysadila, tak sa mu ranka vrátila.

Čo by to mohol mať a ako to riešiť?

Syn mal dosť výraznú mliečnu chrastu, ktorú sme už odstránili - vyčesali. Stále má veľmi suchú pokožku hlavy.

Čo by sme na to mohli dať?

Tá ranka na hlavičke je od toho, že sa poškriabal ručičkou.

Ďakujem

Dobrý deň,

na seboreu (mliečne chrasty) dlhodobo dávajte šampón Babé, v prípade väčších nánosov Babysquam od Biodermy.
Prípravok sa aplikuje na pokožku hlavičky dieťaťa (rovnako ako aj na obočie alebo za ušami) a jemne sa rozotrie. Nechá sa pôsobiť po dobu 30 minút a následne sa dôkladne opláchne dostatočným množstvom vody.

Nateraz Váš problém. Možno by som skúsila naspäť Imacort a potom, keď zaberie, tak hutne krémovať kalciovkou z lekárne.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas