Ako liečiť jačmeň na oku trojročného dieťaťa?

Zodpovedané
30. jún 2022

Dobrý deň,

trojročný syn mal spuchnuté červené oko a maličkú guličku v strede viečka. Boli sme u doktorky a diagnóza jačmeň. Dala nám Framykoin masť. Masť zabrala, oko odpuchlo. Celý čas ani nesvrbi ani nič. Ibaže gulička tam stále je a spravila sa ešte druhá.. Je to dva týždne.

Ako dlho sa to lieči?

Dávame teplo, Framykoin, masírujem. Doktor ma straší chirurgickým zákrokom v narkóze. Syna to neobťažuje.

Ako mu môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

poradila by som iba to, čo máte ordinované - masáže, suché teplo a mastička.

Ak stav pretrváva, tak je vhodná konzultácia očným lekárom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas