Ako liečiť ekzém u štvormesačného syna?

Zodpovedané
30. jan 2022

Dobrý deň,

môj štvormesačný syn má už dlhodobo malé ložiská ekzému. Najväčšie má priemer 1 cm. Niekedy viac sčervená a vtedy sa objavia viaceré miesta. Inokedy pomiznú a to najväčšie tiež skoro úplne nie je vidno. Len na dotyk ostane drsná pokožka.

Sporadicky sa mu objaví žihľavka. Väčšinou malá bodka 1 x 1 cm, ale dnes mal veľký výsyp na brušku (foto).

Každý večer ho natieram Lipikarom.

Čo ešte môžem pre neho urobiť?

Aký môžem čakať postup u pediatričky?

Zatiaľ nenavrhla žiadne riešenie. Som tiež alergička.

Kedy má zmysel ekzém riešiť u alergológa alebo dermatológa?

Ďakujem

Dobrý deň,

v podstate každé dieťa s atopickým dieťaťom môže byť sledované kožným lekárom, ktorý si každý trošku inak menežuje liečbu. Zvládne to aj pediater - najmä v regiónoch, kde nie je taká možnosť kožných, ktorí berú detičky.

Ak dieťa dojčíte, tak najmä premasťovať. Ak nedojčíte, tak myslieť na možnosť alergie na BKM. Prať v prášku pre deti, žiadna aviváž. Porbiotiká Probiofix kvapky. Ak sa nález nelepší, dávajú sa kortikoidné maste. Prípadne antihistaminiká.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas