Ako liečiť dlhotrvajúci kašeľ 15 mesačných dvojičiek?

Zodpovedané
18. feb 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom zdravotného stavu mojich deti. Pred vyše tromi týždňa staršia dcérka doniesla zo škôlky sople a kašeľ. Nakazila aj bratov dvojičky (15 mesiacov).

Kašeľ pretrvával zhruba tri týždne, kedy som im podávala najprv kvapky Tussin. Potom Stopkašeľ a neskôr Mucosolvan. Potom bol chvíľu kľud. Následne sa deti nakazili Covidom-19 a všetko sa opäť opakovalo. Mali aj horúčky, intenzívny kašeľ.

Ako mám ďalej postupovať?

Mám pokračovať v podávaní lieku Stopkašeľ, alebo ho mám nahradiť iným sirupom?

Horúčky už našťastie prešli, ale dráždivy suchý kašeľ ostáva.

Nemôže také množstvo liekov zaťažiť ich malé telíčko?

Môžu brať takto dlhodobo sirupy?

Pediater je pracovne vyťažený a nedvíha telefón.

Ďakujem

Dobrý deň,

dávajte im čaj s medom, zvlhčujte vzduch, inhalujte Vincentku a čistite noštek morskou vodou.

Stopkašeľ je v popise od 3 rokov. Mucosolvan dávať môžete, keď bude kašeľ vlhký na vykašliavanie. Skúste nateraz skôr fytofarmaká typu Hedelix.

Každý liek dlhodobo može mať aj negatívne účinky. Lieky typu Tussin by som deťom v tomto veku nedávala vôbec.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas