Ako liečiť dlhodobý kašeľ u 1,5 ročného syna?

Zodpovedané
3. mar 2022

Dobrý deň,

môj 1,5 ročný syn mal cca 2 týždne silnú nádchu, bez kašľa či teploty (test na Covid bol negatívny). Objavila sa však bolesť ušiek. Pani doktorka mu predpísala Pamycon a kvapky do ušiek.

Nádcha pomaly ustúpila, bolesť uší tiež.

Problém je, že už druhý týždeň po chorobe má záchvaty kašľa počas nočného spánku. Intenzívne kašle. Občas je to len suchý a dráždivý kašeľ. Inokedy zase vlhký. Napije sa vody a kašeľ skončí. Počas dňa nekašle vôbec. Sopeľ mu tečie iba po príchode z vonku do tepla.

Ako môžeme synčekovi pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

robte pravidelne cez deň (aj 5x) hygienu s morskou vodou typu Aliamare. Pred spánkom obzvlášť dôkladne treba celý noštek vyčistiť.

Ak v spálni kúrite, tak dajte na radiátor vlhkú bavlenneú plienku. Ak nekúrite, dobre robíte. Ideálna teplota na spánok je 20 stupňov.

Skúste v lekárni kúpiť prípravok Hedelix a dávať, či budete vidieť nejaký efekt. Kašeľ však po ochoreniach dýchacích ciest často pretrváva aj pár týždňov. Treba tomu nechať hlavne čas.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas