Ako liečiť dlhodobo popraskané pery u 3,5 ročného syna?

Zodpovedané
10. apr 2020

Dobrý deň,

už asi 3/4 roka má môj 3,5 ročný syn popraskané pery. Stále si ich sám celý deň olupuje a má ich potom až celé krvavé. Nepomáha balzam, ani med na pery.

Skúšam mu 3. deň dávať B komplex.

Čo sa s tým dá robiť?

Ďakujem Vám veľmi pekne za odpoveď

Dobrý deň,

aká je hydratácia synčeka? Pije Vám dosť?

B-komplex môžete dávať, ale nepredpokladám, že výrazne pomôže, ale určite neuškodí.

Problém môže byť v tom, že synček dýcha ústami, treba zistiť prečo - zväčšená nosná mandľa? (ORL), zmenená nosná prepážka (ORL), upchatý nos (treba hygienu!!).

Čo sa týka riešenia samotného problému popraskaných pier - asi treba siahnuť po kadejakých babských radách.

Na noc potierať dobrou vrstvou balzámu, prípadne aj medu (avšak nezlíže si ho hneď?), cez deň normálne mastný krém (vysvetliť synčekovi, že ho nejeme).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas