Ako liečiť dlhodobé soplíky u trojmesačnej dcérky?

Zodpovedané
15. aug 2020

Dobrý deň,

naša trojmesačná dcéra má už 7 týždňov soplíky. Vyskúšali sme všetko možné. Striekam jej Physiomer baby, odsávam vysávačom. Mali sme už 2x Nasivin baby (s niekoľkotýždňovým odstupom), Otosan baby. Dávame Sinupret, skúsili sme aj Solmucol sirup. Ten buď vyvracala, alebo mala silné kŕče v brušku a hnačku. Už ho teda nedávame.

Strieda sa to tak, že 1 deň lepšie - odsajeme iba ráno a večer pred spaním. Potom zase horšie, keď musíme aj 3x za noc odsávať, lebo jej zatekajú sople a dusí sa.

Soplíky sú číre, nie zelené. S lekárom sme to konzultovali, ale nejako to nerieši. Mne to pripadá už strašne dlho. Kúpili sme aj zvhlčovač vzduchu, sme nefajčiari, nemáme domáce zvieratká, bývame v paneláku. Vôbec nikam s ňou nechodím, aby sa to nezhoršilo.

Aj kvôli refluxu spáva vyvýšene, ale v noci sa vždy zošuchne. Tak ju v noci dvíham vyššie, ale nepomáha to.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prvom rade s dcérkou treba chodiť von, nebáť sa zhoršenia, oblečiete ju, bude v kočíku. Dieťa potrebuje pohyb po čerstvom vzduchu!

Soplíky sú evidentne nepríjemné a vyskúšali ste všetko, ešte možno treba skúsiť do nošteka kvapkať materské mliečko namiesto Physiomeru.

Vyvýšená poloha a odsávanie je základ.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas