Ako liečiť bolesť kĺbikov na prstoch u 8 ročného syna?

Zodpovedané
7. nov 2019

Dobrý deň,

môj 8 ročný syn sa už veľmi dlhú dobu sťažuje na bolesť kĺbov v prstoch. Pred rokom mu lekárka robila krvné testy a nič sa v nich neukázalo. Výter z nosa ukázal masívny výskyt stafylokokokov alebo streptokoka. Už si to presne nepamätám. Bol preliečený.

Kĺbiky ho bolievajú najmä ráno a večer. V poslednom čase hovorí, že aj cez deň.

Nedávno sme opäť absolvovali vyšetrenie u pediatričky. Krv opäť v poriadku. Robila mu aj reumatologický test, kyselinu močovú. Všetko v poriadku. Výter z nosa opäť ukázal masívny výskyt pneumokokov a hemofylov. Dávala som mu antibiotické kvapky do nosa a bral Biseptol.

Už je po liečbe, ale kĺbiky stále bolia. Najnovšie hovorí, že už aj v prstoch na nohách.

Akú liečbu ďalej odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

tým, že píšete reumatoligický test, tak asi myslíte reumatoidný faktor, ale sú aj ochorenia reumatologického chrakteru, ktoré idú bez zvýšeného reumatoidného faktora.

Ak sa synček už veľmi dlho sťažuje na bolesť malých kĺbikov, asi by bolo vhodné doplniť vyšetrenie špecialistom - detským reumatológom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas