Ako liečiť bolesť brucha u 8 mesačného chlapca?

Zodpovedané
3. dec 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom bolesti bruška u 8 mesačného syna. Problémy s nafukovaním má od narodenia. Bruško ho bolí hocikedy. Neviem presne odsledovať, či to súvisí aj s konkrétnou potravinou.

Pár dní mu nič nie je, potom má pár dní bolestivé prdíky. Väčšinou sú tie bolesti naviazané na jedenie, teda keď sa začnú hýbať črievka, bolesť začína.

Skúšali sme všetky možné kvapky. Naposledy nám pediatrička odporučila Coliprev, ale výraznú zmenu nevidím. Syn je od 4 mesiaca na umelom mlieku. Istú dobu fungoval na hypoalergénnom. Vtedy som videla mierne zlepšenie, ale od 6 mesiaca sme na odporúčanie pediatričky prešli na klasické.

Stolicu má 1-2x denne, z hľadiska konzistencie mi príde ok. Za zmienku možno stojí to, že je niekedy kyslo zapáchajúca, ale znova neviem povedať, či to súvisí s nejakou potravinou.

Ako postupovať?

Naša pediatrička to veľmi nerieši, pretože je stolica ok. Ja však vidím, že ho to niektoré dni naozaj veľmi trápi.

Ďakujem

Dobrý deň,

zvážila by som aspoň testy na alergiu na bielkovinu kravského mlieka. Resp. ju skúsila vysadiť zo stravy, ale treba sa o tom porozprávať s Vašou pani doktorkou.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas