Ako liečiť 9-mesačného syna, ktorý má hlieny?

Zodpovedané
29. jún 2022

Dobrý deň,

môj 9-mesačný syn sa zrejme nakazil od otca (mal nádchu) a začali mu stekať hlieny dole hrdlom. Aj sa nimi dusí. Trochu aj pokašlieva, kýcha. Kvôli hlinenom však nespal celú noc.

Ako mu vieme pomôcť?

Zároveň ho trápia prdiíy, tak mu dávam aj Espumisan.

Ďakujem

Dobrý deň,

treba hlieny "nariediť " a účinne odsať. Takže mukolytiká Solmucol sirup 3x denne 2,5 ml sirupu, Aliamare do nosa. Po nastriekaní čakať chvílku a následne odsať poriadne, najmä pred nocou naozaj dôkladne (opakujte cez deň pokojne aj 5-6x), inhalácie Vincentkou.

Na noc ho nateraz vykladajte na klinový matrac - Dojčenský vankúš - klin Sensillo.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas