Ako liečiť 7 mesačné dieťa, ktoré stále bolí bruško?

Zodpovedané
22. mar 2022

Dobrý deň,

syn má 7 mesiacov a ešte stále ho bolí bruško.

Do 5. mesiaca to naša pediatrička neriešila - vraj koliky. Teraz nás konečne poslala na gastro vyšetrenie, kde mu robili test na laktózovú intoleranciu. Výsledok bol negatívny.

Predpísali mu Sunar Allergy Care. Chcú zistiť, či nemá ABKM. Krvné výsledky ešte nemá.

Keď začal piť toto mlieko, tak zrazu bolo z neho vymenené dieťa. Nemal také bolesti ako predtým a mal dobrú náladu. Trvalo to však iba týždeň. Po týždni to isté ako predtým. Bolesti bruška - hlavne v noci, nervozita, plačlivosť počas dňa. Každú chvíľu počujem bublinky v brušku.

Lekárka nám kázala zmeniť mlieko Allergy Care na obyčajné mlieko s kravským mliekom po 2 týždňoch, aby sme videli rozdiel. Ja ani neviem či sa polepšilo, keďže dobré obdobie trvalo iba jeden týždeň.

Čo nám odporúčate?

Máme sa pýtať na sono bruška?

Ďakujem

Dobrý deň,

ste v riešení gastro ambulancie, ťažko niečo iné odporučiť. Sono je vhodné.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas