Ako je možné zlatého stafylokoka vyliečiť?

Zodpovedané
18. jún 2019

Dobrý deň,

mám trojročného a skoro ročného syna. Starší syn chodí do škôlky a vo výtere mal zlatého stafylokoka. Užíval Pamycon. Keď išiel starší syn na kontrolný výter, tak už aj menší mal sople. Bol na výter a aj on mal zlatého stafylokoka. Starší ho tiež ešte má. Lekárka im obom dala znovu Pamycon. Starší syn soplík nemá.

Mohli chytiť stafylokoka od niekoho v rodine, či ho starší syn doniesol zo škôlky?

Ako je možné zlatého stafylokoka vyliečiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

presne ako píšete, mohol "doniesť" zo škôlky aj od niekoho z rodiny.
Sú ľudia, ktorí sú tzv. nosiči určitých baktérií - im nespôsobujú žiadne bpotiaže pri normálnom stave imunity, ale môžu preniesť baktériu na iné osoby, ktorým obtiaže spôsobia.

Preliečuje sa lokálne Pamycon kvapkami, pokiaľ nie je vysoká zápalová aktivita, teploty. Vtedy sa podávajú antibiotiká aj celkovo.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas