Ako eliminovať atopický ekzém u 25 mesačnej dcérky?

Zodpovedané
7. mar 2019

Dobrý deň,

moja 25 mesačná dcéra má asi tri týždne ružové suchšie fliačiky na nôžkach. Doktorka povedala, že ide o atopický ekzém. Predpísala masť Linola. Vraj to neovplyvním. Dcérka sa stravuje racionálne. Sladkosti nepapá, každý deň varím čerstvé jedlo, pečiem chlieba, orechy a med nepapá. Periem v Lovele a používa olej Hipp a Mixa sprchový gél.

Je nutné ísť za dermatologičkou?

Ako jej môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

u atopických prejavov je vhodné vyšetrenie u dermatovenerológa, ktorý má s týmto frekventným detským ochorení bohaté skúsenosti a poradí Vám, aké prípravky sú pre dcérku vhodné.

Niekedy pridávajú okrem rôznych emoliencií (mastí), prípravky do kúpeľov, antihistaminiká, atď.

Dôležité sú práve režimové opatrenia - eliminácia alergénov, zabrániť styku so zvieratkami, obmedzenie nevhodných potravín.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas