Ako donútim 2,5 ročného chlapca jesť?

Zodpovedané
21. júl 2019

Dobrý deň,

môj 2,5 ročný chlapec nikdy nebol veľký jedák, ale posledný týždeň vôbec nechce jedávať obedy.

Ako ho donútim jesť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ako dieťa donútiť jesť je bohužiaľ otázka, na ktorú sa ťažko dá odpovedať. Skôr na to vie prísť rodič dieťaťa, ktorý ho najlepšie pozná.

Prechodné zníženie chuti do jedla je však bežné u detí pri rôznych virózach (brušných ale aj bežných "nachladnutiach"). Sú isté obdobia (okolo 3.roku najmä), kedy sa dieťa zatne a zje iba to "čo chce".

Existuje prípravok Pediakid. Je to výživový doplnok, ktorý užívajú deti od 1 do 5 rokov v množstve 1 lyžička sirupu 2x denne (po jedle). Pred použitím sa odporúča flašku pretrepať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas