Ako docieliť, aby štvorročný syn prestal kašľať a kýchať?

Zodpovedané
9. mar 2020

Dobrý deň,

môj štvorročný syn mával do 2,5 roka laryngitídu. Teraz to ustálo a chorý nebýva. Len kašle. Boli sme na alergo testy a brali mu krv. Nič mu nezistili. Pritom kýcha a je mu to nepríjemné. Z ničoho nič začne kýchať a kašľať, ale chorý nie je.

Čo mu pomôže?

Ako docieliť, aby mu zmizol kašeľ a kýchanie?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

neviem takto ani odpovedať, treba sa napríklad zamyslieť, kde kýcha - doma / vonku? Treba podľa toho postupovať, odstrániť koberec, oprať záclony. Kde sa drží prach a môže dráždiť na kýchanie.

Samozrejme denná hygiena nosa je na mieste, v tomto veku už určite zvládne konvičkovanie (vyggoglote si postup na YouTube sú videa) - ako prevencia aj voči častým infektom dýchacích ciest je to jednoznačne najlepšia možnosť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas