Ako dlho trvá teplota pri zúbkoch?

Zodpovedané
25. nov 2021

Dobrý deň,

11 mesačnému synovi sa prerezávajú zúbky. Prvý deň mal teplotu 38,3°C. Na druhý deň som mu našla prerezaný zub a vidno aj ďalší sa chystá von. Odvtedy má teplotu 37,7°C v priemere. Trvá to už piaty deň. Včera cez deň nemal teplotu vôbec, ale večer mu znova stúpla. A drží sa stále.

Ako dlho trvá teplota pri zúbkoch?

Ďakujem

Dobrý deň,

u každého inak. Ak idú ďalšie zúbky, tak môže byť zvýšená kým sa zasa neprerežú. Pokiaľ to nie je horúčka nad 38 °C viac ako 3 dni vkuse, tak nie je nutná návšteva lekára.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas