Ako dlho po vyliečení zo šiestej choroby je dieťa ešte infekčné?

Zodpovedané
28. máj 2020

Dobrý deň,

dcérka mala od nedele vysoké teploty, v stredu sa vyskytol jemný vysyp. Mala šiestu chorobu. O 8 dní by sme mali ísť pomôcť kamarátke s novorodeniatkom.

Bude dcérka predstavovať riziko pre bábätko?

Ako dlho po vyliečení zo šiestej choroby je dieťa ešte infekčné?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

tento časový interval bude pre novorodeniatko v poriadku, nebude žiadne riziko.

Článok aj s videom, kde by ste sa dočítali aj infekčnosť je tu https://www.modrykonik.sk/zdravie/siesta-choroba/

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas