Ako dlho po doužívaní antibiotík môže ísť 19 mesačný synček na očkovanie?

Zodpovedané
24. máj 2022

Dobrý deň,

koncom januára sme mali ísť so synčekom na MMR očkovanie, avšak boli sme v tom čase chorí. Je koniec mája a stále to nevyšlo, pretože sme mali Covid-19, škôlkárske choroby, črevnú virózu počas Veľkej noci a teraz zase nejaká viróza. Synček mal ATB, CRP 57, kašeľ, horúčku a zúbky. Teraz má 19 mesiacov.

Je to ešte v poriadku, že nebol očkovaný MMR vakcínou?

Ako dlho po doužívaní antibiotík môže ísť na očkovanie?

Momentálne ešte jemne vykašliava.

Ďakujem

Dobrý deň,

rozostup by mal byť minimálne 2 týždne až mesiac s tým, že netreba s očkovaním dlho "otáľať" a čakať kým nepríde nová viróza 🙏 .

Mal by však byť aspoň týždeň bez akýchkoľvek symptómov ochorenia - čo nateraz ešte nie je.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas