Ako dlho odporúčate izolovať seba a novonarodené dieťa v aktuálnej situácii?

Zodpovedané
21. sep 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom návštev novorodenca v dnešnej covidovej dobe.

Ako dlho odporúčate izolovať seba a novonarodene dieťa v aktuálnej situácii?

Radi by sme ešte v šestonedelí prijali zaočkovanú babku, ktorá by pricestovala vlakom. Ostatní členovia rodiny sú zaočkovaní, ale pracujú v kolektíve, alebo majú nezaočkované deti v škole.

Môžeme už v/po šestonedelí prijať návštevu?

Ďakujem

Dobrý deň,

s očkovanými jedincami by nemalo byť riziko. V tomto Vám neviem profesne pomôcť, nakoľko je to veľmi individuálne o tom, ako máte Vy nastavené hranice a očakávania.

Osobne by som prijala v šestonedelí najbližšiu rodinu. Bolo by mi to ľúto ich neprijať. Navyše sú očkovaní, po príchode si vydezinfikujú ruky a dieťatko nebudú bozkávať (to nechajú na Vás a Vášho partnera).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas