Ako dlho musí byť dieťa v karanténe?

Zodpovedané
4. máj 2021

Dobrý deň,

moje dieťa je od soboty 1.5.2021 v karanténe, lebo v škole mali pozitívneho učiteľa. Nejaví žiadne známky vírusu, ale musí byť 14 dní v karanténe.

Ak v piatok bude dieťa negatívne, končí mu tým pádom karanténa?

Musí byť dieťa testované PCR, alebo stačí antigénový test?

Rodičia sú mimo karantény. Len ak by bolo dieťa pozitívne, tak vtedy to platí aj pre nás.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

vo vyhláške je to takto:

V prípade, ak sa u osoby nevyskytuje ani jeden z klinických príznakov ochorenia a výsledok testu vykonaného najskôr v 8. deň od posledného kontaktu s osobou pozitívnou na ochorenie je negatívny.

Nie je špecifikovaný druh testu, takže predpokladám, že stačí aj antigénový. V tomto prípade ak bude 8.5. negatívna a zároveň bez príznakov, tak končí karanténa.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas