Ako dlho môže trvať viróza u 7-ročného dieťaťa?

Zodpovedané
19. júl 2022

Dobrý deň,

moja 7-ročná dcéra mala od pondelka po návšteve zubárky zvýšenú teplotu. V stredu ssme boli u lekárky a vraj je to viróza. Cez deň je jej dobre, podvečer teplota tak 38,3°C. Po Paralene ustúpi. Pohrá sa. Dnes ráno vyvracala mlieko, zimnica, teplota jej vyletela na 39,3°C. Dala som jej 2 čípky Panadolu, po troche čaj, tekutiny.

Môžem dúfať, že to už prejde?

Ďakujem

Dobrý deň,

viróza môže trvať pokojne týždeň. Ak by sa teploty zrazu teraz zintenzívneli na každých 6 hodín, 2- 3 dni, tak je vhodné opätovné vyšetrenie u doktorky. A to preto, lebona virózu, mohla nasadnúť bakteriálna infekcia, ktorú je treba liečiť inak ako bežnú virózu.

Niekedy však aj horčúky pri viróze môžu trvať aj 5 (výnimočne 7 ) dní. Podľa mňa je po 3 dňoch vždy vhodné prešetrenie doktorkou.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas