Ako dlho môže trvať OČR kvôli zatvoreniu školy z dôvodu koronavírusu?

Zodpovedané
16. mar 2020

Dobrý deň,

manžel ostane na OČR s dcérou kvôli zatvoreniu školy.

Trvá takáto OČR len 10 dní?

Môže po 10. dňoch požiadať o ďalšiu?

Alebo je to možné len na druhú dcéru, ktorá chodí do škôlky?

Ďakujem

Dobrý deň,

normálne je to tak, že po 10 dňoch potrebujete novú OČR s novou diagnózou (bežná prax), ktorú Vám OL vypíše nanovo.

Včera som ale počúvala rozhovor s p. Mihálom u Braňa Závodského a ten vravel, že by sa teraz mala zmeniť situácia, že by OČR mala platiť viac ako 10 dní.

Treba sa však informovať na poisťovni, tam budú presne vedieť čo a ako. Samozrejme informovať sa telefonicky alebo na webovej stránke.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas