Ako dlho môže mať dieťa teplotu zo zubov?

Zodpovedané
2. máj 2022

Dobrý deň,

11 mesačnej dcérke idú naraz prvé horné stoličky. Či aj dole, to neviem. Nechce mi veľmi otvoriť pusu. Od piatku obeda má teplotu. Cez deň do 38°C a sama jej klesne bez liekov a v noci do 39°C. Dám čipok a potom je kľud.

Ako dlho môže mať teplotu zo zubov?

Moc sa mi nezdá, že by sa viac prerezávali. Je aj viac nervózna, všetko si pchá do pusy a hryzie na miestach, kde sa nachádzajú stoličky.

Ďakujem

Dobrý deň,

teplota môže trvať pokojne aj týždeň. Pokaiľ by bola frekventnejšia ako toto, čo píšete viac ako 7 dní, tak je vhodné vyšetrenie lekárom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas