Ako dlho môže byť 3,5-mesačné bábätko zachrípnuté, keď má Covid-19?

Zodpovedané
10. okt 2022

Dobrý deň,

naša 3,5-mesačná dcérka má od pondelka Covid-19. Teplota jej už klesla, soplí už menej, kašle ešte stále ale nie veľmi. Trápi ma jej výrazne zachrípnutý hlas. Bojím sa, aby z toho nebola laryngitída.

Doktorka jej predpísala Fenistil kvapky a kontrolu dala až na 20. októbra.

Je to v poriadku?

Ako dlho môže byť takto zachrípnutá?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak je zachrípnutá, tak pravdepodobne už je z istej časti chytený larynx. Zachrípnutie môže trvať cca týždeň.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas