Ako často má mať stolicu 6 mesačné dojčené dieťa, ktoré má už zavedené zeleninové príkrmy?

Zodpovedané
9. okt 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom stolice 6 mesačného dieťaťa.

Ako často má mať stolicu 6 mesačné dojčené dieťa, ktoré má už 2 - 3 týždne zavedené zeleninové príkrmy?

Po koľkých dňoch bez stolice tomu treba aktívne napomáhať?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa toho koľko toho spapá. Ak tomu veľa nedá a je to skôr o ochutnávaní, tak môže mať aj raz za 5 - 7 dní. Ak zje dobre, tak každé 3 dni. Ak je však dieťatko spokojné, nebolí ho bruško, nevracia, ciká, prdká, tak by som to neriešila tých 5 - 7 dní. Potom lekárske vyšetrenie a podľa jeho výsledku skúsiť čipok, prípadne nejaký sirup.

Dôležité je nezabúdať už s prvými príkrmami dávať aj vodu, to je často kameňom úrazu pri zapekaní. Po prikrmovaní vždy ponúknuť vodu či už z poldecáčika, lyžičkou, alebo aj fľaše ak dieťa vie (dojčené majú s fľašami často problém).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas