Ako často by sa malo vyprázdňovať 3-ročné dieťa?

Zodpovedané
12. nov 2022

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom stolice u 3-ročného syna. Dnes ju mal 3x. J normálnej konzistencie, vidím v nej trochu hlienu. Syn 2 týždne užíval antibiotiká.

Ako často by sa malo vyprázdňovať 3-ročné dieťa?

Ďakujem

Dobrý deň,

3-ročné dieťa sa môže vyprázdňovať 3x denne ale aj 3x týždenne. Je to veľmi individuálne a závisí to od mnohých faktorov:

  • zloženie mikrobiómu,
  • zloženie stravy,
  • pitný režim,
  • genetika,
  • lieky.

Hlien v stolici môže byť prítomný aj úplne zdravých jedincov (napr. pri ochorení so sopľom, ale aj pri liečbe ako píšete).

Neviem či popri antibiotikách užíval aj probiotiká, ale ešte mu nasaďte jedno balenie Probiofix imun baby.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas