Ako často by malo mať stolicu dieťaťko, ktoré pije iba umelé mlieko?

Zodpovedané
23. feb 2023

Dobrý deň,

mám 10-týždňovú dcérku a od utorka je čisto na UM Kendamil 1. Dovtedy bola čisto na MM, no zo zdravotných dôvodov som musela s dojčením prestať. Prvú stolicu (zelenožltú) mala v noci z piatka na sobotu a ďalšiu dnes (pondelok).

Aká častá by mala byť stolica pri papaní umelého mlieka?

Dcérka je spokojná, nemá žiadne bolesti bruška, vetry má pravidelné (viac zapáchajúcejšie). Len som bola zvyknutá, že kým bola dojčená, tak stolicu mala aj niekoľkokrát do dňa. Približne 4 dní jej dávam aj probiotiká BioGaia.

Ďakujem

Dobrý deň,

štandardne majú detičky na UM stolicu 1x denne, ale v poriadku je rozptyl aj raz za 3 dni, pokiaľ je klinicky dieťaťko v poriadku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas