Ako často by mala mať 5 mesačná dcérka pocikané plienky?

Zodpovedané
22. mar 2022

Dobrý deň,

moja 5 mesačná dcérka bude mať čoskoro dva spodné zuby. Už asi druhý deň sa mi zdá, že sa málo dojčí. Sunar odmieta. Cez deň má málo pocikaných plienok. Sú skôr ľahšie. V noci sú plné.

Ako často by mala mať dcérka pocikané plienky?

Keď si stlačím prsia, tak len kvapkajú a sú mäkké.

Ďakujem

Dobrý deň,

plienky by mali byť pocikané aspoň každé 4 hodiny cez deň. Samozrejme, že keď menej pije, tak bude aj menej cikať. Prechodne je to v poriadku, treba sa riadiť aj klinickým stavom.

Príznaky dehydratácie: sklesnuté oči, suché pery,povlečený jazyk, vpadnutá fontanela a neskôr plačlivosť či naopak apatia a nezáujem o hračky.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas