Ako by ste liečili dlhotrvajúci kašeľ u 8,5 mesačného syna?

Zodpovedané
5. apr 2022

Dobrý deň,

8,5 mesačný syn má posledný mesiac náročný - najprv prechladnutie a kašeľ (podávala som Solmucol a Vincentku do nosa + odsávanie). Potom šiesta choroba - 4 dni 40°C teploty, následne výsyp vyrážok, striedala som mu Panadol a Nurofen. Na pohotovosti ho vyšetrili bez nálezu, stále však kašlal, tak predpísali aj Mucosolvan Junior.

Pred týždňom sa mu ku kašľu pridal aj číry sopeľ a navyše ho po nociach trápi bolesť zubov (už ich má 8 a pravdepodobne idú ďalšie). Keď je to už zlé, podávam mu Panadol, aby sa vyspal.

Je bezpečné takto dlhodobo podávať malému dieťaťu sirupy od kašľa a lieky proti horúčke a bolesti?

Vincentku do nosa dávam 1 - 2x do dňa + odsávam.

Ako by ste postupovali vy?

Kašeľ je stále vlhký, sopeľ číry a častý.

Pomohlo by aj niečo na imunitu?

Ďakujem

Dobrý deň,

na imunitu môžete skúsiť Cevitko - dlhodobo, spolu s vitamínom D.

Používanie týchto liekov, ak je opodstatnené, nie je problémom. Mucosolvan junior môžete teoreticky vystriedať Hedelixom. To je rastlinný prípravok, ktorý má štúdiami overené účinky. Inak postupujete "lege artis" - teda podľa odporúčaní.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas