Ako by mala vyzerať intímna hygiena u 2-ročnej?

Zodpovedané
1. sep 2022

Dobrý deň,

nedávno sa mi dcérka odplienkovala. Doteraz bolo všetko v poriadku. Občas však vidím, že máva začervenanie v okolí genitálií. Na bolesť sa zatiaľ nesťažuje.

Mali by sme začať používať nejaké intímne mydlo, resp. natierať Sudokremom?

Ako riešiť utieranie, keď dcérka ciká vonku do trávy?

Ďakujem

Dobrý deň,

intímne mydlo pre dievčatko v tomto veku určite nie. Postačí hygiena vodou s mydielkom pri večernom kúpeli, prípadne po stolici. Nezabúdajte, že utieranie už od mala má byť spredu dozadu (aby sa baktérie z konečníka nedostali k močovému ústiu). Ak je genitál začervenalý, môže byť za tým aj nekvalitná nevyhovujúca bielizeň (či prací prášok), ktorá je po odplienkovaní v kontakte s kožou.

Ak ciká vonku, tak ju môžete utrieť hygienickým obrúskom (nie vlhčeným).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas