Akého špecialistu navštíviť, keď má 1,5-ročné dieťa veľmi častú a hlienovitú stolicu?

Zodpovedané
21. okt 2022

Dobrý deň,

môj 1,5-ročný syn má už dlhšiu dobu v stolici hlieny. Od začiatku septembra mal 2 týždne sople, kašeľ, až po tejto dobe mu lekár predpísal antibiotiká Bitammon a probiotiká.

V priebehu tretieho týždňa mu choroba relatívne ustúpila, no o týždeň neskôr začal mať redšiu a častejšiu stolicu, počas dňa aj 10x. V noci nie. V stolici som si všimla hlien a zapálil sa mu aj zadok. Po pár dňoch pretrvávajúcej situácie sme boli opäť u lekára. Ten konštatoval, že je to po chorobe bežné a vraj má stále užívať probiotiká a pár dní Smectu. Priniesla som aj vzorku stolice, ale ani ju nevyšetril, že údajne netreba.

Pár dní bol syn v poriadku, stolica sa upravila. Teraz sa však jej frekvencia opäť zvýšila, syn má stolicu skoro po každom jedle (nie riedku) a znovu má v nej hlien a začervenaný zadok.

Odporučili by ste mi nejakého špecialistu, gastro, prípadne niečo iné?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže to byť prechodný stav po ochorení. Nie je to ešte taká dlhá doba, aby sa odporúčalo niečo iné.

Skúste využívať mesiac Probiofix Imun Baby probiotiká a odpozorujte stravu. Zapisujte si 2 týždne čo synčekovi dávate a ako má stolicu. To by mohlo byť nápomocné.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas