Akého lekára máme vyhľadať, keď ročný syn nereaguje na meno?

Zodpovedané
29. dec 2021

Dobrý deň,

syn bude mať rok a nereaguje na meno. Keď mal okolo pol roka, tak sa nám zdalo, že reaguje pekne. Teraz ako keby prestal. Striedajú sa aj obdobia kedy bľaboce s obdobiami kedy nepovie nič. Iba kričí.

Keď mu začneme čítať z knižky, tak niekedy príde z druhej miestnosti. Ale ak by sme ho len zavolali menom, tak nepride.
Keď vidí, že som odišla do inej miestmosti, tak prilezie za mnou. Keď mu povieme daj ťap ťap, tak nezaťapká a ani nedá pá pá.

Občas zareaguje keď mu povieme no no. Na chvíľku spozornie. Keď sa ho spýtame, kde je havko, tak sa sem tam pozrie na knižku. Resp. vezme knihu o havkovi do ruky.

Pediatrička mi povedala, že do roka je normálne, keď niektoré detičky nereagujú na meno.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

rok je ešte také hraničné. Detičky začínajú dávať ťap ťap a mávať pokojne až v tomto období. Myslím, že postupne sa u neho rozbehne aj ukazovanie zvieratiek, pokiaľ s ním budete často knižky čítať. Nebojte sa, pôjde to zrazu skokovito.

Čo sa týka reakcie na meno, pokojne až okolo roka. V tomto prípade by som sa zamyslela, či dieťatko dobre počuje a odoslala ho prípadne na ORL vyšetrenie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas