Aké vyrážky to má 20 mesačná dcéra na nohe a na ruke?

Zodpovedané
24. mar 2020

Dobrý deň,

mojej 20 mesačnej dcére sa urobili vyrážky na pravej ruke a aj na pravej nohe. Má to už viac ako týždeň. Kúpeme ju teraz bez šampónu, bez peny, bez mydla, no aj tak sa jej to po kúpaní zvýrazní.

V poslednej dobe sme nejedli žiadne exotické ovocie. 2 dni sme to natierali s Fenistil gélom a na nohe sa to o niečo zlepšilo. Na ruke nie.

O aký problém ide?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ide o pomerne škaredý kožný nález. Odporúčam celkové antihistaminiká Zodac 2 x 5 kvapiek, prísnu diétu a kožu natierať nejakým krémom na atopickú kožu.

Pre podrobnejšiu anamnézu a vyšetrenie by som ja ako lekár dieťa chcela aj vidieť. Skúste zavolať Vašej pani doktorke, popísať jej stav dcérky, prípadne pre začiatok sa možno iba dohodnete na predpísaní antihistaminík a uvidíte ako na to bude dcérka reagovať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas