Aké vyrážky okolo úst má moje 5 ročné dieťa?

Zodpovedané
19. máj 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho 5 ročného dieťaťa, ktoré má od októbra 2020 takéto vyrážky okolo úst. Raz sú bledšie, inokedy strašne červené. Niekedy ich má viac, niekedy menej. Nevieme prísť na to, že od čoho ich má.

Boli sme 5x u kožnej a zakaždým dala inú masť. Teraz máme doma 3 kortikoidné maste a 2 miešané mastičky. Jedna bola ako púder na noc, ale tá to len zhoršila, pretože sa mu začali robiť chrasty. Na ráno sme mali takú na premastenie. Mastičky však nepomohli.

Doktorka mu urobila aj výter a ten bol negatívny. Teraz ideme na odber krvi na zistenie, že či to nemá z jedla.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

liečba periorálnej dermatitídy je v kompetencii kožného lekára.

Okrem vyšetrenia možnej alergie by som odporučila odber stolice na helicobactera pylori.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas