Aké vyrážky má moja 18 mesačná dcérka?

Zodpovedané
7. jún 2021

Dobrý deň,

moja 18 mesačná dcéra má skoro po celom tele okrem tváre takéto vyrážky. Nesvrbia ju, kašeľ a ani teplotu nemá. Soplík tiež nemá.

V poslednom období sme nezavádzali nové jedlo. Mlieko jej nedávam, citrusy a ani paradajky nepapá. Je dojčená. Doktorka nám dala mastičky na premastenie z kyseliny.

O aký problém ide a čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prvom rade neviem prečo vylučujete dané potraviny. Neviem či na to máte nejaký dôvod, ale 18 mesačné dieťa môže tieto potraviny s pokojom v strave mať.

Neviem od kedy sú, či tomu neprechádzalo spotenie. Asi by som postupovala rovnako ako Vaša doktorka a dcérku mala veľa vo vzdušných materiáloch a kúpala o niečo vlažnejšej vode ako obvykle.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas