Aké probiotiká sú vhodné pre trojročné a trojmesačné dieťa?

Zodpovedané
6. júl 2021

Dobrý deň,

mám trojmesačné a trojročné dieťa.

Aké probiotiká odporúčate pre moje deti?

Odporúčali by ste ich na každodenné dlhodobé preventívne užívanie?

Aký probiotický kmeň by mali obsahovať (ak by ste nemohli uviesť konkrétny produkt)?

Načo si pri výbere dobrého produktu treba dať pozor?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa toho čo chcete riešiť.

Ak je trojmesačné dieťatko dojčené a narodené prirodzene (nie cisárskym), tak nie je podávanie iba tak opodstatnené. Jedine ešte v prípade, že ste s jej otcom alergici s anamnézou atopického ekzému. V tom prípade do 6 mesiacov probiotiká s kmeňom BB12, potom podávanie aj LGG. Do 6 mesiacov je na trhu štúdiami overený Probiofix baby, potom Probiofix imun baby ( v prípade atopie od začiatku tento).

Každodenné podávanie nie je problém.

U druhého dieťaťa, ak nie je napríklad vyššia chorobnosť, alebo ju nechcete trošku pripraviť na škôlku, tak nie je podávanie už nutné.

A na čo si dať pozor? Na probiotiku by malo byť napísané aký druh kmeňa obsahuje a ten by mal byť v krúžku R - tento symbol ®. To znamená že kmeň je registrovaný a nie je to "fejk".

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas