Aké pokračovacie mlieko dať synovi po Bebe Sensitive?

Zodpovedané
17. feb 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom pokračovacieho mlieka pre syna. Od narodenia pil Bebu Sensitive, lebo mal tráviace a vylučovacie problémy. Bebu nám lekárka môže predpísať do 10. mesiaca.

Aké mlieko mu mám potom dávať?

Zvažujem Sunar, Hipp a Babylove z DM. O všetkých troch som počula, že sú dobré a kvalitné. Naša pediatrička odporúča už kravské mlieko, no ja by som predsa len ešte nejaký čas chcela dávať kvalitné dojčenské.

Ďakujem

Dobrý deň,

kravské mlieko na pitie je deťom bezpčené dávať až po ukončenom 12. mesiaci života. A aj to za podmienok, že ho nevypijú viac ako 500 ml denne a dieťa má pekný pestrý jedálniček so zameraním na zdroje železa,.

Vyberte si jedno z tých, ktoré preferujete a uvidíte ako bude reagovať synček. Každé dieťa je v tomto iné, a preto neexistuje jedno "najlepšie" UM. Najlepšie je to, ktoré vyhovuje Vášmu dieťatku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas