Aké papiere potrebujem k tomu, aby mi lekár predpísal hypoalergénne mlieko?

Zodpovedané
12. júl 2019

Dobrý deň,

chcem sa spýtať, čo potrebuje pediater k tomu, aby dieťaťu mohol na predpis dať hypoalergénne umelé mlieko. Ja mám alergiu a pani doktorka to má zaznačené aj v karte. Z dojčenia musíme prejsť pre nedostatok mlieka na umelé mlieko.

Stačí potvrdenie od alergológia o mojej alergii?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

stačí rodinná anamnéza alergie. Teda, že vy ste alergička, na to, aby ho pani doktorka dala na predpis.

Na predpis sa dáva iba do určitého veku (väčšinou 5. mesiac, ak sa u dieťatka neprejaví žiadny náznak alergie).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas