Aké následky vzniknú dieťaťu po vdýchnutí toxickej látky?

Zodpovedané
9. júl 2021

Dobrý deň,

synovi som kúpila cez internet topánky, ale strašne smrdeli po chemikáliach.

Synovi sa však tak strašne páčili, že si ich potajme vzal do postele na vankúš (ešte nepoužité nové) a spal tak 5 hodín, kým som si to všimla. Celých 5 hodín vdychoval tie toxické látky- topánky fakt smrdeli chemikáliami.

Môže mať z toho nejaké následky, napr. rakovinu v neskoršom veku?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem Vám odpovedať, nakoľko nevieme aké látky sú v nich a či vôbec išlo o nejaké chemikálie, ktoré by mohli byť toxické pre človeka.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas