Aké mlieko mám dať 7 týždňovému bábätku, ktoré má čiernu stolicu?

Zodpovedané
16. sep 2019

Dobrý deň,

môj syn má 7 týždňov a pije Nutrilon Allergy Digestive Care. Syn je stále hladný a každé dve hodiny papá. Potom grcká a boli ho bruško. Má kŕče, stolica je tmavá až čierna.

Aké mlieko by sme mohli ešte skúsiť?

Skúsili sme Dm bio a prvý deň bol strašne zlý. Celý deň plakal ako keby ho bolelo bruško. Vystieral nožičky, ale stolicu mal peknú žltú. Dali sme znova Nutrilon Allergy Digestive Care a stolica je čierna.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

mliečko, ktoré má momentálne synček je mlieko pre deti, ktoré majú diétny režim pri alergii na bielkovinu kravského mlieka a pri poruchách trávenia a vstrebávania. Jeho zmena by mala byť vždy po dohovore s pediatrom.

Čierna farba stolice u takto starého dieťatka určite už byť nemá - navštívte Vášho lekára a stav s ním skonzultujte - stolicu odfoďte alebo prineste plienku.

Probiotiká, Espumisan dávate? Treba dlhodobo.

Pred samotnou výmenou mlieka je vždy treba konzultovať lekára. V tomto prípade ho zajtra navštívte, dieťa vyšetrí a povie Vám ďalší postup.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas