Aké mlieko je najlepšie pre mesačného syna s refluxom?

Zodpovedané
12. jan 2020

Dobrý deň,

môj mesačný syn má reflux.

Aké mlieko je pre neho najlepšie?

Dnes nám bol predpísaný Nutrilon ar a obávam sa, že bude mať problémy a bude ho zapekať a bude mať kŕče. Mali sme Nutriton do umelého mlieka a zahusťovadlo, ale mal kŕče. Stále sa pučil a plakal. Stolicu mal úplne vodovú a vytekala z plienky.

7 hodín plakal, tak sme išli na pohotovosť a dali nám Nutrilon AR. Zatiaľ vyvracal všetko, čo zjedol. A pučí sa.

Čo nám odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak dieťa vracia a pučí sa, je potrebné lekárske vyšetrenie, nemusí ísť totižto iba o reflux, ale aj o niečo iné (treba vylúčiť najmä pylorostenózu).

Viete ono sa nedá povedať, ktoré umelé mlieko je "najlepšie", lebo pre každé dieťa je vyhovujúce mliečko iné. Je potrebné to odskúšať na každom jednom dieťatku.

Obavy dopredu nie sú na mieste, treba to mliečko vyskúšať a uvidíte ako naň bude reagovať Váš synček.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas