Aké kvapky B12 pre 11 mesačné dieťa?

Zodpovedané
6. júl 2022

Dobrý deň,

viete mi prosím odporučiť vegánske kvapky B12 pre 11 mesačné dieťatko?

Z vyšetrenia krvi zistili nedostatok železa a B12 - predpísali Meltafor a odporučili vegánske kvapky B12 voľnopredajné. Väčšina z tých, ktoré som pozerala boli nevhodné pre deti do 3 rokov.

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

konkrétne iba B12 nepoznám vyslovene pre deti do 3 rokov. Napr. v Pediakid 22 je aj B12 v určitom množstve... Ak však tie vegánske obsahujú iba B12, nič iné, tak by mohli byť aj pre dieťa v tomto veku...

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas