Aké fľaky a pupáčiky má moja skoro dvojmesačná dcérka?

Zodpovedané
17. feb 2021

Dobrý deň,

dcérka má skoro dva mesiace a má takéto mapky pupáčikov. Okolo pusinky to má dosť suché. Je kojená, ale na stravu si dávam pozor. Mala malé pupáčiky aj na uškách, z ktorých zaschla žltá vodička a ostali jej chrastičky. Na tváričke tieto chrastičky nemala. Pár dní to mala a potom to skoro zmizlo. A následne znova.

O aký problém môže ísť?

Čo mi odporúčate?

Ďakuje

Dobrý deň,

na presné určenie by som potrebovala s Vami podrobnejší rozhovor. Môže ale ísť aj "iba" o novorodenecké akné, pokojne aj o začiatok ekzému alebo o kontaktnú dermatitídu ako reakciu na vodu, mydlo, bozky atď.

Ja by som nateraz kúpila z lekárne ovsený kúpeľ, kúpala iba v ňom týždeň (aj bez mydla, olejčeka do kúpeľa) a na tváričku nateraz bez krémiku/olejčeka.

Ak ide o novorodenecké akné alebo niečo kontaktné tak sa to určite bude zlepšovať. A potom by som pokojne začala kúpať aj s použitím kozmetiky a po kúpeli niečo na premastenie (Bioderma Atoderm Intensive Baume ja osobne teraz používam na synčeka, ale pokojne La roche, aj Excipial kids, Beloderm krémik len v zime nie olejčeky, skôr krémiky).

Ak sa zlepšovať nebude, navštívte pani doktorku alebo napíšte a nafoťte znova o týždeň (to inak môžete aj tak, ako spätná väzba).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas